Odwyk
Konstanty Ildefons Gałczyński (Wojciech Solarz) przebywa na odwyku w szpitalu psychiatrycznym. W dniu swoich urodzin postanawia za wszelką cenę się napić. Próbuje zdobyć butelkę z gabinetu doktora Wróbla (Andrzej Glazer). Sprawa nie jest prosta. Nieoczekiwanie ułatwia mu ją jednak przyjazd ministra Barańskiego (Robert Jarociński), który przybył do zakładu, by wytrzeźwieć.
Moje Stare
Dwie seniorki, Zofia i Ania, przed laty straciły kontakt. Spotykają się ponownie i, niczym Thelma i Louise, zamierzają wyruszyć w podróż. Nie informują o swoich planach nikogo. Muszą stawić czoło wielu przeciwnościom. Śladem podróżniczek podąża córka Ani, która jest pewna, że jej matka została uprowadzona.
Jesteś Bogiem
Koniec lat 90. XX wieku. Raperzy Fokus (Tomasz Schuchardt) i Rahim (Dawid Ogrodnik) marzą o stworzeniu nowego brzmienia. Trafiają na charyzmatycznego Magika (Marcin Kowalczyk), znanego z grupy Kaliber 44. Pod jego wodzą tworzą Paktofonikę. Magik jest hip-hopowym geniuszem, ale w codziennym życiu się gubi. Czuje się nierozumiany i wyobcowany. Próbuje o tym opowiedzieć w tekstach, lecz nie przynosi mu to ulgi. Zimą 2000 r., tuż po premierze albumu Kinematografia decyduje się na radykalny krok.
Książę
Ośmioletni Konrad (Paweł Hrab) w ramach pracy domowej ma opisać świat, w którym na co dzień funkcjonuje. Jego matka jest typową pracoholiczką, a starsza siostra przechodzi burzliwy okres dojrzewania. W rzeczywistości ucznia z nieznanego powodu brakuje jednak ojca. Chłopiec opowiada o swoim życiu, prezentując swoją codzienność przefiltrowaną przez pryzmat dziecięcej wrażliwości i wielokrotnie ucieka w świat fantazji. Słodko-gorzka opowieść stanowiąca portret współczesnej rodziny.
Krzyż Walecznych
Adaptacje trzech nowel Józefa Hena - Krzyża, Psa i Wdowy. Bohaterem pierwszej historii jest Franek (Jerzy Turek), wiejski fajtłapa odznaczony Krzyżem Walecznych. Druga nowela opowiada o tym, jak do oddziału polskich żołnierzy przyplątuje się pies, który został wyszkolony przez esesmanów do pilnowania jeńców w pobliskim obozie koncentracyjnym. Akcja trzeciej historii rozgrywa się po wojnie. Wdowa po bohaterze (Grażyna Staniszewska) jest traktowana niemal jak obiekt kultu.
Marysia i Napoleon
Druga połowa XX wieku. Młody francuski naukowiec, Napoleon Beranger (Gustaw Holoubek), przybywa do Warszawy na stypendium. Przypadkiem odwiedza Walewice. W tamtejszym pałacyku poznaje studentkę historii sztuki Marysię (Beata Tyszkiewicz), która przypomina mu Marię Walewską, słynną kochankę cesarza Napoleona Bonapartego. Beranger puszcza wodze wyobraźni. W jego marzeniach on jest Napoleonem, a Marysia - jego polską przyjaciółką. Wycieczka w przeszłość zbliża naukowca i studentkę.